13. 05. 2017. 19:30 >> 19:24
3

LOVĆEN PRED ISPADANJEM

Zeta srušila Budućnost, kiks Sutjeske

Fudbaleri Budućnosti doživjeli su poraz, dok je Sutjeska osvojila samo bod u utakmicama 31. kola Telekom Prve crnogorske lige.

Budućnost je u Golubovcima poražena od Zete 1:0. Odlučujući pogodak za 17. trijumf Zete ove sezone postigao je Nikola Krstović u 22. minutu.

Sutjeska i Bokelj igrali su u Nikšiću neriješeno 1:1.Kotorski tim poveo je golom Stefana Denkovića u 18. minutu.

Izjednačio je postavio konačan rezultat Miloš Bakrač u 31. minutu.

Mladost je u podgoričkom naselju Stari aerodrom bila ubjedljiva protiv Jedinstva 6:2.

Domaćin je do 14. trijumfa ove sezone došao golovima Zorana Petrovića u 26, 46. i 61, Mirka Raičevića u 38, Borisa Kopitovića u 45. i Miljana Jablana u 52. minutu.

Pogotke za Jedinstvo postigao je Lazar Pavićević u 63. i 75. minutu.

Dečić je u Tuzima pobijedio Lovćen 1:0, a pitanje pojednika riješio je Vule Vujačić u 84. minutu.

Grbalj je u Radanovićima izguio od Iskre 3:2.

Ekipa iz Danilovgrada slavila je golovima Armina Bošnjaka u 31, Mihaila Petrovića-Njegoša u 37. i Rodoljuba Paunovića u 77. minutu.

Dvostruki strijelac za Grbalj bio je Vojin Pavlović 10. i 87. minutu.

Petrovac je pred svojim navijačima, u derbiju začela, savladao Rudar 3:1, golovima Igora Burzanovića u 44, Balše Boričića u 46. i Anatolija Korniičuka u 90. minutu.

Jedini pogodak za Rudar postigao je Branislav Janković u 36. minutu.

Tabela: Budućnost 54, Sutjeska 52, Mladost 51, Zeta 51, Dečić 49, Iskra 45, Grbalj 42, Rudar 41, Petrovac 39, Lovćen 34, Bokelj 33, Jedinstvo 11.

Božović i Vujović na čelu liste strijelaca

Napadač Budućnosti, Goran Vujović i Bojan Božović iz Sutjeske sa po 11 golova dijele prvo mjesto na listi strijelaca Telekom Prve fudbalske lige, u takmičenju za Trofej Radija Crne Gore.

Gol manje, nakon 31. kola, imaju golgeteri Budućnosti, Radomir Đalović i Dečića, Vule Vujačić, kao i Zoran Petrović iz Mladosti.

Po devet puta u listu strijelaca upisali su se Rodoljub Paunović iz Iskre i Admir Adrović, koji je u prvom dijelu sezone nastupao za Mladost.

Po osam golova postigli su Milivoje Raičević(Budućnost), Igor Ivanović (Sutjeska) i Marko Đurović (Lovćen), a jedan manje Nikola Krstović iz Zete i Alen Melunović iz Rudara.

Radio Crne Gore, povodom jubileja 70 godina postojanja, pokrenuo je akciju trofej za najboljeg strijelca u Prvoj crnogorskoj fudbalskoj ligi.

Prvi trofej u sezoni 2013/14 osvojio je Stefan Mugoša u dresu Mladosti, a u naredne dvije golgeter Sutjeske Goran Vujović i Marko Šćepanović iz Mladosti.