10. 05. 2017. 18:57 >> 18:50
2

ZETA SRUŠILA MLADOST

Pobjede Budućnosti i Sutjeske

Vodeći timovi Telekom Prve crnogorske lige, fudbaleri Budućnosti i Sutjeske, ostvarili su pobjede u 30. kolu.

Budućnost je pod Goricom savladala Dečić 2:0 i prekinula serija od tri uzastopna poraza.

Lider šampioata do 16. trijumfa ove sezone došao je golovima Milana Vušurovića u 32. i Gorana Vujovića u 62. minutu.

Sutjeska je na Cetinju slavila protiv Lovćena 2:0 i trećim uzastopnim trijumfom, 14. ove sezone, osamila se na drugom mjestu.

Do pobjede došla je golovima Veljka Vukovića u 32. i Bojana Božovića u 44. minutu.

Zeta je u podgoričkom naselju Stari aerodrom pobijedila Mladost 1:0 i zahvaljujući boljoj gol razlici od rivala preuzela treće mjesto na tabeli.

Odlučujući pogodak postigao je Nikola Krstović u 87. minutu.

Iskra je u Danilovgradu, golovima Jasmina Muhovića u 24, Gorana Burzanovića u 54, Armina Bošnjaka u 71. i Blažo Perutović u 90. minutu minutu, slavila protiv Petrovca 4:0.

Seriju poraza nastavilo je Jednstvo, koje je u Bijelom Polju izgubilo od pljevaljskog Rudara 4:1.

Domaćin je poveo golom Orhana Hajrovića u 19. minutu.

Izjednačio je Alen Melunović u 29, a vođstvo gostima donio je Draško Božović u 47. minutu.

Na 3:1 povisio je Mirko Radišić u 80, a konačan rezultat postavio je Branislav Janković u 85. minutu.

Bez pobjednika završen je duel Bokelja i Grblja, koji su u Kotoru igrali 0:0.

Budućnost je, nakon 30. kola, vodeća na tabeli sa 54 boda.

Sujeska je druga sa 51, dok je treća Zeta sa 48, koliko ima i Mladost sa slabijom gol razlikom.

Dečić je peti sa 46 bodova.

U narednom kolu, 13. maja, sastaće se: Mladost - Jedinstvo, Zeta - Budućnost, Dečić - Lovćen, Sutjeska - Bokelj, Grbalj - Zeta i Petrovac - Rudar.

Vujović i Božović na čelu liste strijelaca

Napadač Budućnosti, Goran Vujović i Bojan Božović iz Sutjeske sa po 11 golova dijele prvo mjesto na listi strijelaca Telekom Prve fudbalske lige, u takmičenju za Trofej Radija Crne Gore.

Gol manje, nakon 30. kola, ima golgeter Budućnosti, Radomir Đalović, dok su se po devet puta u listu strijelaca upisali napadač Dečića, Vule Vujačić i Admir Adrović, koji je u prvom dijelu sezone nastupao za Mladost.

Po osam golova postigli su Milivoje Raičević(Budućnost), Igor Ivanović (Sutjeska), Rodoljub Paunović (Iskra) i Marko Đurović (Lovćen), a jedan manje Zoran Petrović(Mladost) i i Alen Melunović (Rudar).

Po šest puta u listu strijelaca upisali Šaleta Kordić (Zeta,Grbalj), Edvin Kuč (Dečić), Anđelo Rudović (Petrovac), Pjeter Ljuljđuraj (Zeta), Nikola Krstović (Zeta) i Marko Vuković (Rudar).

Radio Crne Gore, povodom jubileja 70 godina postojanja, pokrenuo je akciju trofej za najboljeg strijelca u Prvoj crnogorskoj fudbalskoj ligi.

Prvi trofej u sezoni 2013/14 osvojio je Stefan Mugoša u dresu Mladosti, a u naredne dvije golgeter Sutjeske Goran Vujović i Marko Šćepanović iz Mladosti.