B. V.

09. 05. 2017. 22:37   >>  22:51

OPET BOLJI OD MONAKA

Juventus prvi finalista

Fudbaleri Juventusa plasirali su se u finale Lige šampiona, pošto su i u revanšu polufinala savladali Monako 2:1. Italijanski šampion je slavio u prvom duelu u Monte Karlu (2:0). Drugog finalistu odlučiće duel Atletika i Reala, koji je prvi duel pred svojim navijačima dobio 3:0.

"Stara dama" će tako drugi put u posljednje tri godine igrati u završnoj predstavi, a u Kardifu će juriti treću titulu šampiona Starog kontinenta.

Juventus je još jednom pokazao klasu, pošto je Monako bio ravnopravan rival samo u prvih 15-ak minuta. Prije vodećeg gola šanse su propustili Iguain, Mandžukić i Pjanić.

Ipak, u 33. minutu nije bilo spasa za "kneževe". Idealan centaršut Dani Alveša sa desne strane, a Mandžukić je iz drugog pokušaja matirao Subašića.

U 43. minutu Juve je imao još jednu veliku priliku, ali je hrvatski golmanu situaciji jedan na jedan nadmudrio Dibalu.

Ipak, domaćin je u narednom napadu duplirao prednost. Bila je to majstorija Dani Alveša. Brazilac je naletio na jednu odbijenu loptu nakon kornera i uhvatio volej, Subašić je bio nemoćan.

U nastavku je bilo manje uzbuđenja, Kvadrado je izblokiran u posljednjem trenutku, da bi 20 minuta prije kraja Monako stigao do počasnog gola. Mutinjo je probio po lijevoj strani i uputio centaršut po zemlji, a Mbape iz blizine poslao loptu u mrežu.

Bio je to prvi gol koji je Juventus primio u nokaut fazi LŠ ove sezone. Do kraja nije bilo velikih prilika, pa je ostalo 2:1.

Tok meča:

Kraj meča:

81' Mutinjo je šutirao sa skoro 30 metara. lopta je otišla preko gola.

68' Ispravio se talentovani napadač u narednom napadu - Mutinjo je probio po lijevoj strani i uputio centaršut po zemlji, a Mbape iz blizine poslao loptu u mrežu.

67' Mbape je šutirao sa 15-ak metara iskosa sa lijeve strane, Bufon je nogom skrenuo loptu u korner.

54' Kvadrado je izblokiran prilikom šuta iskosa sa desne strane.

Počelo je drugo poluvrijeme.

Kraj prvog dijela.

44' Juve vodi 2:0, majstorija Dani Alveša. Brazilac je naletio na jednu odbijenu loptu nakon kornera i uhvatio volej, Subašić je bio nemoćan.

43' Treći zicer Juventusa. Subašić je sada u situaciji jedan na jedan nadmudrio Dibalu.

41' Bakajoko je odlično ubacio sa lijeve strane, Kjelini je izbacio loptu u korner ispred Falkaa.

33' Juve je poveo 1:0 i završio posao - idealan centaršut Dani Alveša sa desne strane, a Mandžukić je iz drugog pokušaja matirao Subašića.

28' Dupli pas Pjanića i Dibale, Rađi je intervenisao u posljednjem trenutku.

25' Sada je Mandžukić izašao ispred Subašića, ali je golman "kneževa" izvanredno intervenisao.

22' Velika šansa za domaćina - Iguain je izašao sam ispred Subašića i lobovao ga, ali je jedan defanzivac Monaka otklonio opasnost.

Peh za Juve, povrijedio se Kedira. Zamijenio ga je Markizio.

5' Monako ima inicijativu na startu, Mbape je pogodio stativu, ali gol svakao ne bi bio priznat zbog ofsajda...