12. 03. 2017. 22:49 >> 22:44

PREOKRET MADRIĐANA

Ramos presudio i Betisu, Real opet lider

Fudbaleri Real Madrida savladali su Betis nakon preokreta 2:1 i vratili se na prvo mjesto na tabeli. Madriđani sada na 11 kola prije kraja prvenstva imaju dva boda više i meč manje od Barselone.

Prvo uzbuđenje viđeno je u 22. minutu, kada se dogodio duel između golmana Kejlora Navasa i Darka Brašanca na 20-ak metara od gola, i kada se očekivalo da Navas bude isključen,  sudija Lahoz je samo odmahnuo rukom.

Nekoliko minuta kasnije, Betis je poveo nakon kardinalne greške golmana Reala. On je nakon udarca Sanabrije sam ubacio loptu u mrežu.

Ipak, domaćin je do odlaska na odmor izjednačio. Ronalo je pogodio u 41. minutu nakon asistencije Marsela.

Real se i nastavku mučio i ponovo na individualni kvalitet Serhija Ramosa stigao do pobjede. Kros je u 81. minutu centrirao iz kornera, a štoper Madriđana je bio najviši u skoku i poslao loptu u mrežu. Ramosu je to bio 10 pogodak ove sezone u svim takmičenjima!

Dva minuta ranije Betis je ostao sa igračem manje na terenu, zbog isključenja Picinija.

Ipak, Madriđani su drhtali do kraja, pošto su gosti u nadoknadi vremena imali dobru šansu, ali je Kejlor Navas odbranio sjajan udarac glavom Sanabrije.