04. 03. 2017. 16:32 >> 18:30
2

PREOKRET SUTJESKE

Budućnost pala u Pljevljima, Mladost osvojila samo bod

Vodeća Budućnost doživjela je poraz, dok je Mladost osvojila samo bod u 20. kolu Telekom Prve crnogorske lige.

Budućnost je u Pljevljima izgubila od Rudara 1:0 i prekinula seriju od deset utakmica bez poraza.

Podgorički tim i prethodni meč izgubio je od Rudara.

Pitanje pobjednika u Pljevljima riješio je Miloš Zečević u 45. minutu.

Mladost i cetinjski Lovćen igrali su na Starom aerodromu 0:0, dok je Dečić u Radanovićima izgubio od Grblja 3:0 i prekinuo seriju od sedam mečeva bez poraza.

Grbalj je do sedmog trijumfa došao golovima Šalete Kordića u šestom, Milana Carevića u 19. i Srđana Ajkovića u 59. minutu.

Sutjeska je u Nikšiću pobijedila Iskru 2:1 i upisala sedmi trijumf.

Ekipa iz Danilovgrada povela je golom Rodoljuba Paunovića u 26. minutu.

Izjednačio je Stevan Kovačević u 37. iz jedanaeserca, a pitanje pobjednika riješio je Željko Krstović autokgolom u 79. minutu.

Bokelj je u Kotoru savladao bjelopoljsko Jedinstvo 2:1 i prekinuo seriju od 12 utakmica bez pobjede.

Do četvrtog trijumfa došao je golovima Aleksandra Macanovića u 22. i Dejana Pržice u 80. minutu.

Jedini pogodak za Jedinstvo postigao je Vladimir Boričić u 47. minutu.

U posljednjem meču ovog kola, sjutra u Golubovcima (14), sastaće se Zeta i Petrovac.

Budućnost je, nakon 20. kola, vodeća na tabeli sa 46 bodova.

Mladost je druga sa 37, a treći Dečić sa 32 boda.

Na četvrtom mjestu je Zeta sa 29, dok bod manje ima Petrovac.

Adrović zadržao vođstvo

Doskorašnji golgeter Mladosti, Admir Adrović, sa devet golova vodeći je na rang listi strijelaca Telekom Prve fudbalske lige, u takmičenju za Trofej Radija Crne Gore.

Gol manje, nakon 20. kola, postigli su fudbaleri Budućnosti Milivoje Raičević, Radomir Đalović i Goran Vujović.

Napadač Dečića, Vule Vujačić i pojačanje Grblja u proljećnom dijelu šampionata, Šaleta Kordić bili su strijelci po šest golova, dok su se po pet puta u listu strijelaca upisali Aleksandar Vujačić iz Petrovca, Zoran Petrović iz Mladosti i Edvin Kuč iz Dečića.

Radio Crne Gore, povodom jubileja 70 godina postojanja, pokrenuo je akciju trofej za najboljeg strijelca u Prvoj crnogorskoj fudbalskoj ligi.

Prvi trofej u sezoni 2013/14 osvojio je Stefan Mugoša u dresu Mladosti, a u naredne dvije golgeter Sutjeske Goran Vujović i Marko Šćepanović iz Mladosti.