03. 05. 2016. 22:41 >> 08:07
2

NEVIĐENA DRAMA

Atletiko prvi finalista Lige šampiona!

Fudbaleri Atletiko Madrida plasirali su se u finale Lige šampiona, pošto su večeras u Minhenu izgubili od Bajerna 2:1, tako da im je 1:0 iz prvog susreta bilo dovoljno za prolaz.

Bajern je bio potpuno dominantan večeras, naročito u drugom poluvremenu, kada se Atletiko potpuno povukao i odlučio da se brani. Oba tima promašila su po penal.

Bajern je poveo u 31. minutu iz slobodnog udarca, kada je Ćabi Alonso sa oko 16 metara šutirao, a lopta se odbila o živi zid i ušla u gol.

Samo tri minuta kasnije, Bajern je mogao da stekne odlučujuću prednost, ali je promašio penal.

Hose Marija Himenes povukao je protivnika na zemlju u šesnaestercu, a sudija je dosudio jedanaesterac. Tomas Miler je izveo, šutirao je u lijevu stranu, ali se Oblak bacio i dobio loptu.

Bajern je dominirao i imao posjed, a Atletiko se koncentrisao na kontranapade, što se isplatilo u 54. minutu.

Fernando Tores je došao do lopte na sredini terena i proslijedio loptu u naprijed do Antoana Grizmana, koji je iskoristio to što je odbrana Bavaraca istrčala, izašao sam pred Manuela Nojera i sigurno ga savladao.

Inicijativa Bajerna se isplatila u 74. minutu, kada je poslije jedne akcije Arturo Vidal glavom sa desne stative prebacio loptu na drugu stranu, gdje je našao Robert Levandovski i glavom vratio prednost Bajernu, 2:1.

Atletiko je mogao da riješi meč u 84. minutu, kada je dosuđen penal pošto je Havi Martines srušio Toresa na samoj ivici šesnaesterca. Tores je izveo penal, ali je viđena gotovo identična situacija kao kod penala Bajerna: izvođač je šutirao u lijevu stranu, a golman je odbio.

Bajern je poslije toga krenuo u silovite napade, ali su odbrana Atletika, Oblak i sportska sreća donijeli Atletiku drugo finale u posljednje tri godine.

U drugom polufinalu, sjutra, igraju Real Madrid i Mančester siti, koji su u prvom meču odigrali 0:0.

90+5' Kraj! Atletiko Madrid je prvi finalista Lige šampiona.

90+3' Simeone ubacije Savića umjesto Kokea.

90+2' Još tri minute sudijske nadoknade

89' Koman šutira preko gola

88' Nastavlja se pritisak Bavaraca. Još jedna odbrana Oblaka.

87' Velika prilika za Levandovskog, koji je loše reagovao.

85' Nojer brani šut Toresa sa bijele tačke! Njemac je baš kao i njegov kolega sa suprotne strane pročitao Španca.

83' Penal za Atletiko! Prekršaj nad Toresom bio izvan šesnaesterca?

82' Nova promjena kod gostiju. Umjesto Grizmana ulazi Parti.

74' GOOOOOL! Bajern probija barijeru bezidejnosti i gotovo iz ničega ponovo je u igri. Levandovski postiže gol glavom za novu nadu Bavaraca. Ubačenu loptu s lijeve strane na drugu stativu glavom je udario Vidal i prebacio je na peterac gdje je sam bio Poljak, koji je lagano zakucao u mrežu.

73' Bajern se muči kao u prvom duelu. Gvardiola pravi prvu zamjenu. Umjesto Koste u igru ulazi Koman.

70' Oblak ponovo na visini zadatka. Dobra kombinacija Vidala i Levandovskog, ali udarac Poljaka još jednom sigurno zaustavlja Slovenac.

66' Alonso ponovo pokušava šutem spolja, ali Oblak ovoga puta siguran.

59' Slobodan udarac za Atletiko u opasnoj zoni. Vidal šutira, ali lopta nije bila ni blizu okviru gola.

53' GOOOOOOL!! Kontra Atletika za 1:1. Grizman i Tores su u tri poteza izigrali obranu Bavaraca, a Francuz je sam pred Nojerom, smirenom završnicom zatresao mrežu.

Sada je jasno da neće biti produžetaka. Bajernu trebaju dva gola da bi prošao dalje, a da ne primi nijedan.

51' Levandovski u punom sprintu s igračem Atletika zaboralja loptu i propušta priliku da izađe pred Oblaka.

49' Prvi pokušaj domaćina u nastavku, ali obrana Atletika uspijeva da blokira šut sa 20 metara.

46' Krenulo je drugo poluvrijeme. Simeone odmah koristi prvu zamjenu. Umjesto Fernandesa u igri je Karasko.

45' Kraj prvog poluvremena. Mnogo bolji Bajern od protivnika. Gol za Bavarce uz malo sreće, ali i promašen penal. Domaćini su imali još dobrih šansi, dok su gosti bili totalno neprimijetni.

35' Sjajni Oblak spašava "jorgandžije" i brani penal Mileru. Treći uzastopni promašaj za Njemca u Ligi šampiona sa bijele tačke. Fenomenalna reakcija Slovenca!

33' Himenez malo pogubljen zbog auto-gola pravi jednaesterac i dobija žuti karton.

31' GOOOOOL! Alonso je uspio da probije živi zid Atletika i anulira prednost iz prvog meča.

Lopta je zahvaljujući Himenezu promijenila smjer kretanja i Oblaka ostavila nemoćnog.

27' Bavarci nastavljaju sa šutevima. Pokušaj sa ivice kaznenog prostora, ali dosta iskoso, uputio je Lam, ali je lopta otišla preko prečke.

Bajern pokušava udarcima spolja da zaprijeti i slomi taj zid Atletiko Madrida.

24' Bomba Riberija sa preko 30 metara, koju Oblak odbija do Levandovskog koji šutira preko gola.

20' Odlična prilika za Bajern! Lopta preko cijele odbrane Atletika za Levandovskog, ali sjajni Oblak brani nogama.

15' Odličan šut Gabija, međutim najbolji čuvar mreže na svijetu siguran.

14' Vidal pokušao s nekih 30 metara, ali lopta odlazi visoko pored gola.

12' Dobar ubačaj Koste u peterac Atletika, ali je lopta bila malčice previsoka za Levandovskog.

10' Kao što se i očekivalo, Bajern pokušava sa što više igrača da napadne gol Atletika, dok gotovo svi fudbaleri Simeonea stoje iza lopte i čekaju priliku za kontru. Zvanični nalog Lige šampiona objavio je slikovitu animacija koja opisuje današnju bitku - da li Pep naći ključ za bravu Atletika?

1' Meć je počeo. Večeras ćemo imati prvog polufinalistu Lige šampiona. Uoči početka, navijači Bavaraca su prikazali sjajnu koreografiju. Alijanc arenom se ori "Bajern, Bajern".

U timu Atletika u startnih 11 prema najavljenim postavama neće biti Stefana Savića, iako je bio odličan u prvom meču.

Bajern: Nojer, Lam, Martines, Boateng, Alaba, Alonso, Vidal, Riberi, Daglas Kosta, Miler, Levandovski.

Atletiko: Oblak, Huanfran, Godín, Himenes, Filipe Luís, Gabi, Augusto Fernandes, Koke, Saul, Grizman, Tores.

Atletiko je slavio u prvom meču 1:0 golom Saula, pa će četa Pepa Gvardiole morati da juri prednost.

Gvardiola: Ne razmišljamo o broju golovima

Strateg Bajerna je kazao da ne smiju razmišljati o tome koliko golova moraju da postignu.

“Moramo da prvo mislimo o tome kako ćemo se odbraniti i kontrolisati igru. Želimo dobar imamo dobar posjed i da postignemo golove. Atletiko se dobro brani, ali su takođe dobri i u napadu. Vrlo je teško igrati protiv takvog tima”, rekao je Gvardiola.

On je podsjetio da će večerašnja utakmica biti njegova posljednja na kojoj će voditi Bajern u Ligi šampiona na domaćem terenu.

“U Minhenu sam uvijek imao dobar tretman. U Njemačkoj sam naučio mnogo stvari. Dosta toga smo uradili otkad sam došao, a uvijek je teško stići do finala nekog takmičenja”, dodao je Gvardiola.

Simeone: Svaka utakmica je priča za sebe

Njegov kolega, Dijego Simeone, kazao je da je fudbal odličan sport koji pruža dosta mogućnosti zavisno od igrača koje neki tim ima na raspolaganju.

“Naš rad u posljednjih nekoliko godina se sada isplaćuje. Imamo dosta iskusnih ali i novih igrača, i zaista je odlično raditi sa njima što pokazuju i naši rezultati”, kazao je Argentinac.

On je dodao da je njegov tim bio odličan u prvoj meču.

“Svaka utakmica je priča za sebe. Želimo da pobijedimo, to je naš plan. Želimo da igramo dobro, ali je ipak najvažnije da se plasiramo u finale”, kazao je Simeone.