Povećaj veličinu slova Vrati na prvobitnu veličinu slova Samnji veličinu slova štampaj štampaj

Pošalji prijatelju

I STOUK SE UPISAO 26. 12. 2015. 16:29   >>  16:32 0

Junajted više od mjesec dana bez pobjede

Fudbaleri Stouka pobijedili su danas na svom terenu Mančester junajteda sa 2:0, u utakmici 18. kola Premijer lige.

Junajted je tako vezao i treći poraz, a bez pobjede u Premijer ligi je još od 21. novembra i trijumfa nad Votfordom. Ekipa Luja van Gala je trenutno šesta na tabeli sa 29 bodova.

Ekipi sa Old Traforda ovo je bila sedma utakmica bez pobjede u svim takmičenjima, što je najlošiji niz Junajteda još od osam vezanih poraza iz decembra 1989. i januara 1990.

Takođe, ovaj poraz bi mogao Luja van Gala da košta i posla i pored toga što mu ugovor ističe tek za 18 mjeseci.

Navijači su tokom utakmice na Britanija stadionu skandirali Van Galu: "Ujutru ćeš biti otpušten".

Na drugoj strani, Stouk je stigao do sedme pobjede u prvenstvu i trenutno je osmi sa 26 bodova.

Stouk je mnogo bolje ušao u današnji meč, bio je opasniji, a takva igra se domaćinu isplatila u 19. minutu kada je poveo golom Bojana Krkića.

Najzaslužniji za taj pogodak Stouka bio je fudbaler Junajteda Memfis Depaj koji je napravio veliku grešku. On je, naime, glavom htio da vrati loptu do golmana Davida de Hee, ali to nije uradio kako je želio, pa je loptu uzeo Glen Džonson, koji ju je potom ubacio u šesnaesterac gostiju, a Krkiću sa ivice peterca nije bilo teško da pogodi mrežu.

Stouk je vrlo brzo postigao i drugi gol, u 26. minutu, a strijelac je bio Marko Arnautović.

Nakon slobodnog udarca, Arnautovića je natrčao na odbijenu loptu i sa 20 metara je zakucao u mrežu za 2:0.

Junajted je u drugom poluvremenu zaigrao bolje, imao je nekoliko prilika za gol, a najbolju je propustio Maruan Felaini, ali rezultat se do kraja utakmice nije mijenjao.

Stouk u narednom kolu gostuje Evertonu, dok Mančester junajted dočekuje Čelsi.