01. 10. 2015. 23:10 >> 00:06

KIKSEVI LIVERPULA I DORTMUNDA

Vukčević i Braga slavili, poraz Bećiraja u Minsku

Mečevima u grupama A, B, C, D, E i F kompletirano je drugo kolo Lige Evrope.

Braga našeg Nikole Vukčevića ostvarila je drugu pobjedu i sada je prva na tabeli grupe H sa maksimalnih šest bodova. Za pobjedu protiv holandskog Groningema bio joj je dovoljan gol egipatskog defanzivca Ahmeda Hasana, koji se u strijelce upisao već u 5. minutu.

Crnogorski vezista odigrao je svih 90. minuta.

U istoj grupi, Liberec je iznenadio Marsej u gostima. Češki tim je takođe slavio minimalnim rezutatom 1:0, a gol za pobjedu postigao je Vladimir Kufal u finišu meča.

Manje usješan bio je drugi crnogorski internacionalac u Ligi Evrope. Fatos Bećiraj i njegov Dinamo Minsk ostali su na 'nuli', pošto su poraženi na svom terenu od Rapida iz Beča sa 0:1, golom Hofmana u devetom minutu drugog poluvremena.

I Bećiraj je, kao i Vukčević, odigrao cijeli meč, a u nadoknadi regularnog dijela upisao se u statistiku meča, pošto je zaradio žuti karton.

Viljareal je nakon poraza u prvom kolu večeras savladao Viktoriju Plzenj. I na tom meču je viđen samo jedan pogodak, Brazilac Leo Baptistao je bio strijelac u 54. minutu.

Seltik je na svom terenu odigrao 2:2 protiv Fenerbahčea, iako je vodio 2:0. Grifits i Komons su doveli domaće u prednost, da bi Fernandao nakon grešaka odbrane domaćih uspio da sustigne to vođstvo sa dva gola.

Takođe u grupi A, Molde i Ajaks su odigrali neriješeno 1:1. Nakon dva odigrana kola Molde se nalazi na čelnoj poziciji, zahvaljujući pobjedi u prvom kolu protiv Fenerbahčea.

Napoli je u Varšavi protiv Legije ostvari novi trijumf. Italijanski tim je do tri boda došao u drugom poluvremenu, golovima Mertensa i Iguaina.

Mitjiland takođe već osjeća miris evropskog proljeća. Danci su savladali Briž u Belgiji sa 3:1, pa su u toj grupi samo oni i Napoli osvajali bodove - po šest.

Fudbaleri Liverpula ni u drugom kolu nijesu uspjeli da ostvare pobjedu. Sion je večeras sa "Enfilda" odnio bod i zadržao prvo mjesto sa četiri boda.

I u drugom meču te grupe nije bilo pobjednika. Rubin i Bordo su u Kazanju odigrali bez golova 0:0.

Pobjedu večeras nije upisao ni njemački velikan, Borusija iz Dortmunda, koja je odigrala neriješeno sa grčkim PAOK-om u gostima. Domaći su poveli preko Slovaka Roberta Maka u 34. minutu, a naturalizovani Njemac Gonzalo Kastro je u 72. minutu postigao gol koji je donio bod "milionerima".

U toj grupi, ruski Krasnodar je u finišu meča došao do trijumfa protiv Gabale - 2:1.

Prvih 12 mečeva drugog kola Lige Evrope odigrana su u terminu od 19 sati.

Između ostalog, fudbaleri Partizana ostvarili su drugu pobjedu u drugom po jačini evropskom takmičenju, savladali su i njemački Augzburg (3:1). Šalke i Fiorentina su bili ubjedljivi protiv Asterasa, odnosno Belenenseša (oba tima slavila 4:0), Lacio je iskoristio brojčanu prednost da dođe do preokreta protiv Sent-Etjena (3:2), u derbiju drugog kola između Monaka i Totenhema nije bilo pobjednika (1:1), a neriješeno je bilo i u duelu Sportinga i Bešiktaša (1:1).