01. 10. 2015. 21:16 >> 21:44
4

PREOKRET LACIJA

Liga Evrope: Partizan slavio u Njemačkoj

Fudbaleri Partizana su večeras upisali drugu pobjedu u Ligi Evrope. "Crno-bijeli" su u gostima savladali Augzburg sa 3:1 u drugom kolu i tako izbili na prvo mjesto tabele Grupe L.

Dvostruki strijelac za Partizan bio je Andrija Živković, u 31. i 62. minutu, a treći pogodak je autogol Đi Dong-Vona. Gol za Augzburg postigao je Raul Bobadilja u 57. minutu. Partizan je od 64. minuta igrao sa desetoricom, jer je Aleksandar Subić dobio drugi žuti karton.

U drugoj utakmici Grupe L, AZ Alkmar je na svom terenu pobijedio Atletik Bilbao 2:1 i došao do svoje prve pobjede. Španski tim je u prvom kolu pobijedio 3:1.

Partizan 22. oktobra dočekuje Atletik Bilbao, a Alkmar Augzburg.

Njemački Šalke je bio ubjedljiv protiv grčkog Asterasa - 4:0. Trostruki strijelac za 'rudare' bio je Franko Di Santo, koji je het-trik upisao u prvih 45 minuta, dok je konačan rezultat u finišu postavio Klas Jan Huntelar.

U drugom meču te grupe, Sparta je pobijedila kiparksi APOEL sa 2:0, a strijelci su bili Fatai i Brabec.

Ubjedljiva je bila Fiorentina koja je takođe sa 4:0 pobijedila Belenenseš u Portugalu sa 4:0, a Bazel je na svom terenu pobijedio Leh iz poznanja sa rutinskih 2:0 i zadržao maksimalan učinak.

U derbiju drugog kola, Monako i Totenhem odigrali su neriješeno 1:1 u Grupi J. Gosti su dugo vodili golom Lamele u 35. minutu, ali je El Šaravi devet minuta prije kraja donio bod domaćinu.

U drugom meču te grupe, azerbejdžanski Karabag je minimalnim rezultatom na domaćem terenu porazio Anderleht. Jedini pogodak na utakmici postigao je Ričard u 35. minutu.

Sent-Etjen je u 4. minutu poveo protiv Lacija na 'Olimpiku', ali Rimljani su uspjeli brzo da konsiliduju svoje redove i dođu do preokreta i tri boda. Onazi je izjednačio u 22. minutu, a gosti su od 36. imali igrača manje zbog isključenja Berića, kojem je sudija pokazao put u svlačinicu zbog udaranja potivničog igrača, pa su domaći u nastavku duela imali olakšan posao.

Hoedt je bio strijelac prvog gola u drugom poluvremenu, Bilja drugog, Mone-Pake za Sent Etjen je bio strijelac na drugoj strani, pa je Lacio na kraju slavio sa 3:2.

Lacio je prvi na tabeli sa četiri boda, koliko ima i Dnjepar koji je savladao Rosenborg u gostima sa 1:0 golom Seležnjova.

Maksimalna nakon dva kola je i Lokomotiva iz Moskve u grupi H, pošto je danas savladala ekipu Škenderbega sa 2:0. Mrežu albanskog predstavnika prvi je zatresao Nijase u prvom poluvremenu, drugi je postigao Samedov u drugom dijelu igre.

U toj grupi, Sporting i Bešiktaš su u Turskoj podijelili plijen. Brajan Ruiz je u 16. minutu sa 20-ak metara postigao gol za vođstvo gostiju iz Lisabona, a Gohan Tore je u 61. minutu bio strijelc izjednačujućej pogotka.

Mečevi drugog kola u grupama A, B, C, D, E ,F pčeli su u 21 sat i 5 minuta, a detaljan prenos možete pratiti na našem servisu SPORT RADAR.