21. 01. 2019. 20:01   >>  21:14 18

PREKINUT NIZ CEDEVITE

Budućnost slavila u finišu

Košarkaši Budućnost Volija pobijedili su večeras u "Morači" Cedevitu 80:78 u utakmici 16. kola ABA lige.

Nakon 16 kola prva na tabeli je Crvena Zvezda. Budućnost i Cedevita dijele drugo mjesto, ali je Cedevita u prednosti jer je u utakmici u Zagrebu pobijedila sa pet poena razlike 63:58.

Podgoričani su od sredine prve četvrtine gotovo svije vrijeme bili u zaostatku, ali su u posljednja dva minuta uspjeli, uz podršku navijača, da dođu do preokreta i pobjede.

Najbolji igrač Cedevite na ovoj utakmici Džejkob Pulen je, na minut i 40 do kraja, pri vođstvu njegove ekipe od 76:74 napravio grešku pri dodavanju, što je Budućnost na drugoj strani kaznila trojkom preko Kortnija Klarka.

Uslijedio je tajm-aut gostiju, ali ni poslije njega nijesu uspjeli da dođu do poena, a onda je Noris Kol u narednom napadu pogodio novu trojku za Budućnost i praktično riješio pitanje pobjednika.

Cedevita je na tri sekunde prije kraja imala šansu da dođe do izjednačenja, međutim, Pulen nije bio precizan u šutu za dva.

Kod Budućnosti najefikasniji je bio Erl Klark sa 17 poena. Pratili su ga Kol sa 14 poena, Edvin Džekson sa 11 poena, dok su po 10 poena upisali Koti Klark i Goga Bitadze.

Kod gostiju, najbolji su bili Džejkob Pulen sa 25 poena i Džastin Kobs sa 18 poena.

Budućnost sada ima isti skor kao Cedevita od 11 pobjeda i pet poraza. Zagrebački tim je prekinuo niz od devet pobjeda.