14. 12. 2018. 22:48 >> 22:36
4

EVROLIGA

Budućnost poražena od Gran Kanarije

Košarkaši Budućnost Volija poraženi su od Gran Kanarije u gostima 95:85, u utakmici 12. kola Evrolige.

Podgorički tim upisao je deveti poraz, a u dosadašnjem dijelu takmičenja ostvario je i tri trijumfa.

Domaćin, koji je zabilježio peti trijumf, serijom od 14:0 u 16. minutu stekao je prednost od 17 poena (43:26), koju je do finiša druge četvrtine uvećao na 25 (56:31).

Serijom od 15 uzastopnih poena podgorički tim smanjio je zaostatak na šest koševa minut i po prije kraja (91:85), ali nije imao snage za potpuni preokret.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Markus Erikson sa 15, dok je Ondrej Balvin dodao 13 poena.

U podgoričkom timu istakao se Edvin Džekson sa 15, Alen Omić ubacio je 12, dok su sa po deset poena meč završili Petar Popović i Nemanja Gordić.

Budućnost Voli će u narednom kolu, u utorak u Istanbulu, igrati protiv Anadolu Efesa.

Prethodno će u nedjelju u Zagrebu protiv Cibone odigrati meč 11. kola ABA lige.

4. četvrtina

Džekson je pogodio sa poludistance 82:59. Serija Budućnosti 7:1 za 83:64. Uzvraća Tili 85:64, osam minuta do kraja. Bez problema domaćin održava ubjedljivu prednost 89:70, sredina posljednje dionice.

Mirno domaćin privodi meč kraju 91:76, tri minuta do kraja. Trojka Popvića za minus 12 - 91:79, 2.29 do kraja. Sada Danilo Nikolić pogađa trojku, samo je minus devet 91:82. Nova trojka, sada Popovića 91:85. Radičević je dao dva bacanja 93:85, 1.16 do kraja.

Kraj, Garan Kanarija je slavila 95:85.

3. četvrtina

Druga trojka Suada Šehovića 56:37. Erl Klark , serija se produžila na 8:0 -56:39. Opet Erl Klar, ali na drugoj strani Baez uz faul pogađa. Dao je i dodatno 59:41. Trojka Džeksona, ali domačin i dalje ima ubjedljivu prednost 61:46, tri minuta igre u ovoj dionici.

Sredina treće četvrtine, plus 19 za Gran Kanariju 65:46. Zakucava Rabaseda, plus 24  - 72:48, tri minuta do kraja ove dionice. Trojka Tilija za 75:50. Igra koš za koš u finišu trećeg kvartala, nakon 30 minuta igre Gran Kanarija vodi 82:57.

2. četvrtina

Evans trojkom otvara drugu dionicu 29:20. Barović pogađa uz faul, a potom nije iskoristio dodatno bacanje 29:22. Opet Barović, Budućnost na minus pet 29:24. Koti Klark nakon kontranapada, serija "plavih" 6:0, tri minuta igre.

Trojka Baeza, pa trojka Eriksona i za tili čas domaćin je vratio devet poena prednosti 35:26, sredina druge četvrtine. Nova trojka Eriksona, plus 12 za domaćina 38:26. Budućnst je potpuno pala, domaćin je postigao još pet poena za velikih 43:26. Džekson prekida seriju Gran Kanarije 43:28. Nezaustavljiv je Erikson, nova trojka 46:28.

Zakucava Balvin, plus 20 za domaćina 48:28. Evans sa linije bacanja za 53:30, 1,58 do odmora. Trojka Omića sa zvukom sirene 56:34.

1. četvrtina

Omić iz odbojke za prve poene na meču. Uzvraća trojkom Tili 3:2. Igra se koš za koš na početku 5:5. Trojka Erl Klarka za minimalno vođstvo "plavih" 8:7. Neriješeno je 10:10, sredina uvodne dionice.

Trojka Suada Šehovića pod faulom 13:10. Realizovao je dodatno bacanje 14:10. Brzo su domaći postigli četiri poena 14:14. Radičević sa linije bacanja za preokret, uzvraća Gordić , vodi Budućnost 18:17. Rabaseda je pogodio trojku pod faulom , a potom je dao dodatno bacanje 21:18. Pacesniks za plus pet 23:18.

Razigrao se domaćin, trojka Eriksona 26:18. Sead Šehović sa zvukom sirene 26:20.