[ Objavio: O.Z. ]

22. 09. 2019. 17:04 >> 17:08

NOVE MUKE ZA "ĐAVOLE"

Vest Hem lako pobijedio Junajted

Fudbaleri Vest Hema pobijedili su danas na svom terenu Mančester junajted sa 2:0, dok su Kristal Palas i Vulverhempton igrali neriješeno 1:1 u utakmicama šestog kola engleske Premijer lige.

Mančester junajted još jednom je ove sezone razočarao svoje navijače, iako je protiv Vest Hema bio blagi favorit.

Domaćin je poveo pogotkom Andreja Jarmolenka u 44. minutu na asistenciju Felipea Andersona, da bi trijumf ovjerio Aron Kresvel u 84.

Vest Hem je ovom pobjedom došao do četvrtog mjesta na tabeli Premijer lige sa 11 bodova, dok je Mančester junajted osmi sa osam.

Kristal Palas je pred svojim navijačima bio nadomak pobjede nad Vulverhemptonom, ali su gosti u posljednjim sekundama došli do izjednačenja iako su imali igrača manje na terenu.

Palas je poveo autoglom Leandera Dendonkera poslije samo nekoliko sekundi igre u drugom poluvremenu, a od 73. minuta su imali i igrača više na terenu, pošto je Roman Sais dobio drugi žuti karton.

Poslije toga domaćin je imao nekoliko prilika da riješi pitanje pobjednika, ali je realizacija izostala.

U posljednjim sekundama meča posle centaršuta Adame Traorea s desne strane u šesnaestercu se odlično snašao Diogo Žota i tako donio svom timu veliki bod na gostovanju.

Kristal Palas je 12. sa osam bodova, dok je Vulverhempton 19. sa četiri.