S.V.

12. 05. 2024. 14:32 >> 14:33

SERIJA A

Lacio rutinski savladao Empoli, ne odustaje od LŠ

Po jedan gol na kraju prvog i drugog poluvremena za rutinsku pobjedu Laciju na svom terenu protiv Empolija 2:0.

Tim Igora Tudora je poveo u 45. minutu preko Brazilca Patrika, konačan rezultat postavio je Vesino u 89.

Rimljani su tako na dva kola prije kraja zadržali kakve-takve šanse za plasman u Ligu šampiona. Trenutno su sedmi sa bodom manje i dvije utakmice više od petoplasirane Atalante.

Italija će naredne godine imati pet predstavnika u elitnom takmičenju.

Na drugoj strani, Empoli je prvi iznad opasne zone, ima 32 boda, dva više od Udinezea, uz meč više.

Crnogorski reprezentativac Adam Marušić je svih 90 minuta bio na terenu.